Basiscursus Bijenhouden – Online + 11 delen praktijk

Informatie basiscursus bijenhouden (imkeren) – online + 11 delen praktijk

Al heel lang houden mensen bijen om de heerlijke honing die deze insecten maken te kunnen oogsten. Mensen die bijen verzorgen worden imkers genoemd. Vroeger werden imkers meestal opgeleid door hun vader. Nu gebeurt dat op speciale cursussen. Om imker te worden moet je dus weer naar school. Deze basiscursus is bedoeld voor mensen die graag veel meer willen weten over hoe honingbijen leven. Niet alleen van papier, maar ook in het echt. Wat ga je in deze basiscursus allemaal zien, horen, voelen, ruiken, proeven en leren!

honingbij

Je gaat van alles leren!

Boeiende lessen!

Dankzij jouw boeiende lessen ben ik op weg om iets van een imker te worden. Er valt nog veel te leren. Nogmaals, reuze bedankt.
JdV
- Basiscursus met 7 delen Praktijk-
bee

De theorie en de praktijk is online te leren en aanvullend zijn er gedurende het jaar 11 delen praktijk.

Er is plek voor maximaal 10 personen per cursus. Dus wees er snel bij!

 

De prijs is slechts € 695,00 (2023)   

Susanne Bij een bijenstand

Agenda Basiscursus Bijenhouden – Online + 11 delen Praktijk

2024

Excursie – Zaterdag 4 mei – Naaldwijk

Les 1 – Donderdag 9 mei  – 1e keer de bijen in. 

Les 2 – Donderdag 23 mei –  Alles herkennen. Controleren op zwermneiging.

Bijenwas – Donderdag 16 mei – Van donkere was tot weer schone gele was.

Les 3 – Donderdag 6 juni –    Controleren jonge moeren van de broedafleggers.    Extra honingkamers nodig?

Honing – Donderdag 13 juni – Honing slingeren en verwerken. (Deze dag als er    voldoende te slingeren is. Anders op donderdag 1 augustus)

Les 4 – Donderdag 4 juni – Broedafleggers controleren. Hoofdvolk controleren. 

Les 5 – Donderdag 18 juni – Controle alle volken. Darrenraam verwijderen. 

Les 6 – Donderdag 18 juli –  Controle alle volken. Hebben de broedafleggers nog genoeg voer? Extra honingkamer nodig?

Honing – Donderdag 1 augustus – Honing slingeren en verwerken. (Deze dag als honing slingeren nog niet kon)

Les 7 – Donderdag 15 augustus – Mijten tellen en 1e mierenzuur behandeling voor de hoofdvolken.

Alle lessen zijn van 17u00 tot ongeveer 19u00. Wel graag een kwartier voor tijd aanwezig zijn zodat we meteen kunnen beginnen om 17u00.

 

Mocht je nog vragen hebben over deze cursus gebruik onderstaand formulier.

Als je meer wilt weten over de geschiedenis van imkeren (bijenhouden), lees dan ons blogartikel over dit onderwerp.

Voor aanschaf van imkerbenodigdheden, zoals je leert in theorie les 1, bezoek dan Natuurlijk Westland. Voor de beste bijenkasten (Easy-grip Ecoline) moet je zijn bij Bijenkasten.nl.

Heb je interesse om een cursus bij De Honingpot te volgen? 

Vul hieronder het formulier in om nog openstaande vragen te stellen.

    Welke cursus wil jij volgen?

    Aanhef*

    Voornaam*

    Tussenvoegsel

    Achternaam

    Geboortedatum*

    Email

    Telefoonnummer

    Algemene informatie

    Adres

    Huisnummer

    Geboorteplaats

    Woonplaats

    Postcode

    Vragen of opmerkingen